"Historia pszczół" Maja Lunde

Jedną z pozytywnych stron blogowania jest odkrywanie nowych rzeczy. Obecnie nie skupiam się jedynie na kosmetykach ale chętnie sięgam również po inne produkty. Ostatnio bacznie przyglądam się nowościom książkowym i nadrabiam zaległości. Nie mogę powiedzieć, że czytam wszystko jak leci od deski do deski- niestety. Jeśli lektura nie zaciekawi mnie po pierwszych kilkunastu/kilkudziesięciu stronach ląduje na półce i jest duża szansa, że nigdy więcej do niej nie powrócę... Natomiast jeśli znajdę w niej choć skrawek interesującego mnie tematu przepadam bez reszty i nie mogę oderwać wzroku.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bee-apis.jpg#/media/File:Bee-apis.jpg

"Historia pszczół" to powieść zawierająca w sobie historie trzech rodzin na różnej płaszczyźnie czasowej. Opowiada ona o niesamowitej walce od której zależy przyszłość naszej cywilizacji jednocześnie przeplatając i ukazując relacje rodzinne, meandry ludzkich myśli, uczuć, psychiki, szarość i prostotę zwykłych dni oraz niesamowitą pasję jaką odnajdują w sobie bohaterowie William, George i Tao. Wszystkie te rzeczy zostają poruszone w sposób niezwykle naturalny i osnuty równoległą i porywającą opowieść o niezwykłych owadach, ich miejscu w przyrodzie oraz cywilizacji.

Marzenia głównych bohaterów choć różne zderzają się z bolesną rzeczywistością jednak upór w dążeniu do wyznaczonego celu, pasja i nadzieja którą posiadają głęboko w swoim sercu nie pozwala im umrzeć i zatrzymać się w miejscu. Pokazuje jak ogromne znaczenie w życiu każdego ma rodzina oraz dobre relacje między jej członkami. Poruszyła mnie bez reszty. Niesie pozytywne przesłanie choć momentami bywa smutna i daje nam wyraźnie sygnały ostrzegawcze by na dobre zmienić coś w swoim życiu.


Pobudza wyobraźnie dzięki lekkiemu językowi jest zrozumiała dla wszystkich. Serdecznie polecam ją każdemu kto lubi ten rodzaj książek. 520 stron naprawdę interesującej powieści na długie jesienne i zimowe wieczory. Pochłonęłam ją w dwa dni, nie byłam się w stanie oderwać nawet na moment.

http://www.smakizpolski.com.pl/wp-content/uploads/2014/08/pszczoły-w-ulu.jpg

"Jedna pszczoła bowiem jest niczym, cząstką tak małą, że całkiem pozbawioną znaczenia, natomiast razem z innymi jest wszystkim. Bo razem stanowią pszczelą rodzinę."

Do kupienia np. tutaj -> Klik.

xoxoBrak komentarzy:

Prześlij komentarzSZABLON BY: PANNA VEJJS.