3 sposoby na udany relaks.

Kiedy ogarnia mnie stan zaawansowanego zmęczenia myślę tylko o tym by odpocząć. Oczywiście wcale nie jest to takie proste bo najpierw trzeba zrobić całą masę różnych rzeczy (prasowanie, składanie, zmywanie itp). Odpoczynek pomiędzy wszędzie walającymi się zabawkami i stertą prania wcale nie działa relaksująco, przynosi wręcz odwrotny skutek. Dlatego punkt pierwszy - dbamy o porządek, wietrzymy, zapalamy świeczki i dbamy o wystrój w naszym mieszkaniu. W schludnych, czystych pomieszczeniach organizm szybciej się regeneruje.Kiedy mamy już czysto cieszmy się i delektujmy chwilą (-; mąż w pracy, dzieci w szkole ;-). Ja zawsze sięgam po kawę lub zieloną herbatę. Totalnie mnie to luzuje. 


Punkt drugi- wykorzystujmy wolny czas w pełni. Zamiast gapić się w ścianę czy planować menu na cały miesiąc włączmy ulubiony program w TV, przeczytajmy książkę, przejrzyjmy zdjęcia. 


Czas w którym jesteśmy sami dla siebie i robimy to co naprawdę lubimy jest niezastąpiony. Pozwala nam czuć się szczęśliwymi i bardziej entuzjastycznie nastawionymi do świata. 


Po trzecie jeśli plan bycia sam na sam ze sobą nie wypalił a relaksu nie można oprzeć na słodkim leniuchowaniu zróbmy coś dla siebie i dla naszych bliskich. Może wycieczka do lasu będzie odpowiednia? Nic tak nie relaksuje jak cisza, spokój, szelest liści, śpiew ptaków a wyprawy rodzinne zawsze bywają interesujące i wiążą się z przygodami.  


Jaki jest wasz sposób na udany relaks ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzSZABLON BY: PANNA VEJJS.