Kobo i Hean drogeryjne utrwalacze do makijażu.

Od jakiegoś czasu skupiam swoją uwagę na kosmetykach utrwalających. W moich rękach znalazł się już kultowy i bardzo popularny wśród profesjonalnych wizażystów produkt firmy Kryolan, mniej popularny Elf, Inglot, Mary Kay i NYX. Bitwę pomiędzy tymi trudno dostępnymi bez dwóch zdań wygrywa Kryolan ponieważ jest ekstremalnie trwały i świetnie utrzymuje makijaż nawet do 48 godzin. Przyznam, że sama nigdy nie testowałam go tak długo ale wiele czytałam zgłębiając tajemnicę jego doskonałości i wiem, że są osoby godne zaufania które tą informację potwierdzają. Zasadniczym minusem produktu jest jednak cena dlatego pozostawiam go na wielkie wyjścia oraz makijaże ślubne i okolicznościowe które od jakiegoś czasu wykonuję. Sama postanowiłam testować produkty marek drogeryjnych. 


Na pierwszy ogień wybrałam Hean i Kobo ponieważ mają niemalże identyczny skład. Różnica polega jedynie na umieszczeniu "Butane" gazu napędowego w spreju KOBO który według mnie nie przekłada się jakoś specjalnie na jego działanie i jakość.Oba spreje rozpylają się bardzo dobrze. Nie są "mokre" i nie pozostawiają plam na twarzy. Zastygają równomiernie na całej skórze i nie powodują uczucia ściągnięcia.
Są niedrogie (koszt około 20zł) za 150ml. Można je kupić w wielu drogeriach stacjonarnych (Natura, Heba itd.) ale także internetowych. 


Działają bez zarzutu. Utrwalenie jest dość mocne.Sprawdzają się nawet gdy zaskoczy deszcz. Imprezy, wielogodzinne wyjścia (studniówki, imprezy) to dla nich nic specjalnego. Radzą sobie w każdych warunkach, są odporne na ścieranie. Wydajność jest zadowalająca. Niestety przy codziennym stosowaniu mogę nieco osłabić kondycję skóry a także spowodować niemały wysyp pryszczy. Uważam, że należy się z nimi obchodzić ostrożnie, nie przesadzać z ilością ale także częstotliwością nakładania. Polecam oba te produkty choć moją sympatią od ponad roku darzę zdecydowanie bardziej Hean ale po wypróbowaniu i przetestowaniu obu nie widzę różnicy poza ich opakowaniem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzSZABLON BY: PANNA VEJJS.