LIFESTYLE : WESELE organizacja/ wybór miejsca- na co zwrócić uwagę.

Wybór miejsca na przyjęcie jest najważniejszym elementem rozpoczynającym przygotowania do ślubu i wesela. Wpływa on bowiem na wiele czynników które tworzą odpowiednią atmosferę i nadają całemu wydarzeniu odpowiedni charakter.

http://dworkolesin.pl/category/aktualnosci/

http://weselewarszawa.eu/

http://gufik.pl/oferty/podlaskie/Lipowy-Most-Golf-Park,520

http://mojewielkiewiejskiewesele.blogspot.com/2013/10/osada-mynska-o-stodole-z-weselnych.html

http://pobieramysie.pl/galeria,wyjatkowe-miejsca,47,8118

http://www.klubsosnowy.pl/pl/sale-i-ogrod/ogrod-zimowy


http://www.alenamioty.pl/pl/aktualnosci/63-paac-zegrzyski.html

Do wyboru mamy między innymi stylowe restauracje, domy weselne, karczmy, pałace, zamki, dwory - najważniejsze by miejsce spełniało nasze oczekiwania.  Należy zatem zastanowić się jaki charakter ma mieć ten szczególny dla nas dzień. Następnie warto zorganizować burzę mózgów (polecam ukochanego;) oraz poszperać w internecie aby zorientować się gdzie w okolicy znajdują się odpowiednie lokale, które chcielibyśmy umieścić na swojej liście potencjalnych miejsc na przyjęcie/imprezę weselną.
Następnie należy oszacować ile gości weselnych mamy zamiar zaprosić i ile z nich będzie potrzebowało noclegu. Baza noclegowa powinna znajdować się blisko miejsca w którym będzie odbywać się impreza. 

http://weseletrojmiasto.blogspot.com/2011/12/jak-stworzyc-liste-gosci-na-slub-i.html

Kiedy lista gości i miejsc zostanie wytypowana warto zadzwonić i sprawdzić dostępność terminów oraz umówić się na spotkanie z menadżerem lub właścicielem danego miejsca. Jeśli ślub ma odbyć się latem czyli w najbardziej obfitym sezonie roku termin powinno rezerwować się przynajmniej rok wcześniej.

Po wstępnej weryfikacji dostępnych miejsc weselnych warto pofatygować się osobiście na wizytację i zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

-Kolorystyka sali która będzie miała późniejszy wpływ na dekoracje oraz czy dane miejsce zezwala na wynajęcie florysty i dekoratora. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku zabytkowych miejsc weselnych, w których obowiązują dekoratorów pewne restrykcje.
-Sala taneczna i jadalna osobno a może dwa w jednym? W zależności od rodzaju przyjęcia weselnego układ miejsc ma znaczenie.
-Czy wybrane miejsce posiada ogród, park który można wykorzystać podczas sesji, plac zabaw, przewijaki, miejsce dla matek karmiących, palarnie dla gości itp. 

http://slub-wesele.pl/artykuly/wokol-stolu


Pamiętajcie, że miejsce ma  się Wam podobać i gwarantować, że zarówno Wy jaki Wasi goście będzieie dobrze się w nim czuć.

-Warto również zwrócić uwagę czy sala taneczna jest klimatyzowana - zwłaszcza jeśli ślub ma odbyć się latem - i czy pobierana jest za to dodatkowa opłata oraz jakim rodzajem oświetlenia dysponuje dane miejsce. Najkorzystniejsze dla fotografa jest oświetlenie punktowe, ledowe, boczne a najmniej centralne.

http://www.rozowabeza.pl/posts/tag/51/napisala_marta/page:5


-Zapoznajcie się z propozycjami menu weselnego oraz ich ceną. Fajnie jeśli dane miejsce oferuje kilka różnych wariantów. 
Sprawdźcie ile obejmuje gorących posiłków, ile zimnych przystawek, zimnych i gorących napoi. Warto też sprawdzić jak smakuje jedzenie w danym miejscu ;) 

http://www.nadzwyczajki.pl/cms/menu-weselne

 Czy w cenę wliczone są "dodatkowe atrakcje" takie jak powitanie chlebem i solą, toast szampanem, owoce, ciasta, tort weselny, obsługa, wynajem sali? Jaka jest cena alkoholi kupowanych w lokalu i czy można wnieść swój alkohol i jakie opłaty są pobierane z tego tytułu, np. korkowe, czy jest lodówka na wnoszony przez nas alkohol? 

Jak już wspomniałam wyżej - najważniejsze jest zadowolenie Pary Młodej! To jest Wasz dzień - każda z nas marzyła i wyobrażała go sobie już jako mała dziewczynka. Planując wesele nie można oczywiście zapominać o budżecie jakim dysponujemy ale wszelkie komentarze typu: "po co Wam to?", "ale wymyślacie!", "baloniki by nie były?" musicie brać na klatę ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzSZABLON BY: PANNA VEJJS.