Przygotowania cd. [Ikea, Hevea, Lifenest]


W ostatnim czasie dużo się działo dlatego mam ogromne zaległości w planowanych wpisach. Dziś na pierwszy ogień zakupy. Wybaczcie jakość zdjęć ale niestety aparat padł całkowicie i jestem zdana na łaskę innych lub kiepską jakość tabletowo-telefoniczną. 

Wraz z postępem w urządzaniu własnego kąta przybyło nam trochę mebli. Między innymi zakupiliśmy najprostsze z możliwych łóżeczek jakie udało nam się znaleźć. 


Model SNIGLAR dostępny w Ikea za niewielkie pieniądze. Wymiary 120x60. Montowane na 2 różnych wysokościach wykonane z drzewa bukowego. 


Do tego przewijak z tej samej kolekcji. Wymiary 72x53cm.


Ostatnią rzeczą na którą zdecydowaliśmy się podczas zakupów tego dnia był organizer. Myślę, że znajdziemy dla niego jakieś fajne zastosowanie. 


Materac wybraliśmy już dawno. Padło na model  HEVEA QUADRI FOGLIO 120/60cm. 

"Wkład stanowi wysoka na 120 mm pianka wysokoelastyczna z apretura antybakteryjną, która zapewnia małemu dziecku środowisko wolne od pleśni i roztoczy. Pokrowiec z serii HEVEA FAMILY zawiera domieszkę żelu Aloe Vera o właściwościach łagodzących podrażnienia. Pokrowiec zdejmowany do prania w temp do 60C. Edycja limitowana." 

Produkt polski całkowicie antyalergiczny, posiada 2 lata gwarancji.

Jako, że zaoszczędziliśmy na łóżeczku skusiliśmy się na jeden gadżet który ma zapewnić naszemu synkowi większe bezpieczeństwo i wygodę podczas snu. 


Nakładka/materac Lifenest dla noworodków ma wiele zalet. Między innymi : "pomaga zapobiegać spłaszczeniu głowy oraz SIDS (tzw. śmierć łóżeczkowa), zmniejsza ryzyko uduszenia, pozwalając na swobodne oddychanie poprzez siatkę w sytuacji, gdy dziecko przypadkowo obróci się na brzuch. Zapewnia dziecku wygodną pozycję, na zakrzywionej powierzchni siatki, pomagając zapobiegać spłaszczeniu głowy. Siatka dopasowuje się do ciała co pomaga zachować naturalny kształt głowy dziecka. Przyspiesza odprowadzanie wydychanego dwutlenku węgla, poprzez siatkę i kanały wentylacyjne materaca. Delikatnie unosi ułożone na plecach dziecko, co pomaga przy problemach z refluksem (tzw. ulewanie). Pomaga zapobiegać przegrzewaniu i zmniejsza pocenie się dziecka, umożliwiając swobodny przepływ świeżego powietrza wokół jego ciała. Utrzymuje dziecko w komfortowym, suchym otoczeniu, co zapewnia wolna od roztoczy siatka prześcieradła. Chroni przed ryzykiem zaplątania i uduszenia się w prześcieradle, Zapinane na zamek błyskawiczny prześcieradło LifeNest™ idealnie przylega do materaca LifeNest™. Umożliwia swobodny przepływ płynów oraz śluzu, przez siatkę LifeNest™ pomagając chronić przed zakrztuszeniem się dziecka. ozwala na nieskrępowane ruchy, co działa odprężająco."
Do nakładki dołączone są dwa prześcieradła - jedno standardowe i jedno zapasowe.

Na chwilę obecną mogę stwierdzić, że jesteśmy mega do tyłu z kompletowaniem wyprawki i reszty najpotrzebniejszych rzeczy. Zapowiada się  bardzo intensywny miesiąc. Trzymajcie kciuki ! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzSZABLON BY: PANNA VEJJS.