Lekki makijaz dzienny .


Wstajesz rano , jak zwykle zaspałaś. (tragedia!)
Rozpoczął się właśnie kolejny dzień pełen nieszczęść . Co Cię dzisiaj czeka ? Pewnie cały dzień będziesz musiała się uśmiechać... ale jak tu się śmiać jak od samego rana życie tak bardzo daje Ci w kość ?! Skąd wziąć energię i dobry humor ? Nic prostszego ! Masz to zawsze przy sobie, musisz tylko tego poszukać i umiejętnie wyeksponować.

Czy tego chcesz czy nie mówisz do siebie każdego dnia. Widzisz także swoje odbicie w lusterku , mijanej szybkie sklepowej, monitorze komputera itd. prowadzisz wewnętrzny dialog " wypowiadający " tysiące słów na minutę . To, że nie masz wpływu na swoje emocje i na to co czujesz jest mitem! Sama wybierasz czy dane wydarzenie, zjawisko wywołuje w Tobie strach, obrzydzenie, radość, motywację do działania. Radość jest w Tobie, musisz tylko o nią zadbać. Od Ciebie zależy co sobie pomyślisz, czyli to właśnie Ty wybierasz emocje! Zamiast pytać "dlaczego?" zapytaj "jak?" jak mam sobie poradzić , co zrobić... Zadbaj o to żeby dobrze czuć się sama za sobą wtedy inni łatwiej Cię zaakceptują. Poświęć 3 minuty na delikatny makijaż i 5 minut na ułożenie włosów . Dobierz starannie strój w którym wychodzisz. Wszystko to nie zajmie Ci nie więcej niż 10-15 minut a zaprocentuje w ciągu dnia. Radość niesie za sobą wolność, więc ciesz się nią i dokonuj dobrych wyborów .


Lekki makijaż który nie zajmie więcej niż 2-3minuty :

Twarz "tapetujemy" jak zawsze , lekko konturujemy policzki . Brwi podkreślamy delikatnie , twarz oprószamy pudrem matującym który zmatowi naszą skórę na cały ciężki dzień w pracy / szkole . Łuk brwiowy rozświetlamy lekko jasnym matowym cieniem (może być nałożony na palec i delikatnie wklepany i roztarty ) całą ruchomą powiekę podkreślamy ulubionym jasnym cieniem . Malujemy kreskę eyelinerem. Rzęsy tuszujemy wedle uznania .
Usta podkreślamy ulubioną pomadką lub błyszczykiem .Całość moim zdaniem prezentuje się bardzo efektownie .
Nie wiem jak wy ale ja uważam , że poświęcenie dla siebie tych kilku minut o poranku niesamowicie przekłada się na nasze samopoczucie . Jeśli czujemy się dobrze, inaczej spoglądamy na otaczający świat , myślimy pozytywnie i chętnie podejmujemy wyzwania a co za tym idzie nabieramy pewności siebie ! 


Umiejętnie eksponując swoje atuty sprawisz , że wydasz się atrakcyjniejsza, wzrośnie Twoje poczucie wartości a rozmowy z innymi ludźmi staną się łatwiejsze . 

Do zrobienia tego łatwego i szybkiego makijażu użyłam :
-podkład Ingrid
-puder sypki Kobo
-tusz do rzęs L'Oreal Volume Million Lashes Extra Black
-koralowy cień z palety Dieloux (tania paleta którą dostałam kiedyś , kiedyś od koleżanki nie kosztowała więcej niż 10 zł za 10 cieni )
-eyeliner Wibo
-bronzer Sensique 

-biały matowy cień Kobo
-cień do brwi - paletka Sleek storm
-biała kredka na linię wodną Virtual
-pomadka Rimmel nr 214 Firecracker


Enjoy ! 

2 komentarze:

  1. ludzie w reklamach to nic.. ja kiedy kładę się spać, mam takie wyobrażenia o.O Xd

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie jesteś sama - moja wyobraźnia mnie przeraża :)

      UsuńSZABLON BY: PANNA VEJJS.