Metamorfoza 1 .Lubię bawić się moim wizerunkiem . Czasem zastanawiam się jednak kim jestem ? Kim jestem dla kogoś i kim jestem dla siebie...
Dlaczego tak wielu ludzi nie akceptuje, że są tacy którzy lubią poruszać się pomiędzy wierszami bycia sobą a bycia 
kimś innym ... 
Czy zastanawia was czasem :

DLACZEGO TAK WAŻNY JEST WIZERUNEK ?

Ja mam na to swoją własną teorię .
Otóż wizerunek jest jak nasza własna marka . Niezwykle ważne jest by zapadała w pamięć , była poszukiwana i pozytywnie kojarzona . Czytelny wizerunek , który współgra ze sobą pod każdym możliwym względem to właśnie nasza marka jaką możemy sobie zbudować . 


To jak wyglądamy ma olbrzymi wpływ w kontaktach oraz silenie oddziałuje na nasz rozwój .Niedbały wizerunek , może zniechęcić inne osoby do wszelkich znajomości. Jaki obrać kierunek i od czego zacząć pracę nad własną marką?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest określenie wizerunku na jakim nam zależy . 

włosy
wygląd fizyczny/figura
strój
makijaż


Drugim krokiem jest określenie charakteru i zachowania . To właśnie nad nimi pracuje się najdłużej .

Trzecim a zarazem ostatnim krokiem jest pozyskanie umiejętności interpersonalnych czyli zdolność nawiązywania kontaktów , budowanie relacji i utrzymywanie ich na odpowiednim poziomie . Wielu osobą również i to może sprawiać olbrzymią trudność...

Bycie świadomym swoich mocnych i słabych stron jest niezwykle ważne podczas całego procesu!
Wizerunek to zasłona. Dzięki niej ludzie wiedzą o nas tylko to , co będziemy chcieli im przekazać . Umiejętnie możemy ukryć swoją prywatność i cechy których nie chcielibyśmy odsłonić przed innymi .
Nasz wygląd ma olbrzymie znaczenie i nie ma się co oszukiwać ! Jest cennym źródłem informacji jakich dostarczamy innym i dlatego właśnie od niego zależy jaką oni zbudują o nas opinię i jaka będzie nasza wartość .Od pewnego czasu możemy zaobserwować proces określany mianem personal branding. 
Mówiąc prostym językiem jest to świadome budowanie wizerunku osobistego za pomocą ogólnodostępnych narzędzi internetowych . Korzystają z niego niemal wszyscy!
Politycy , prezesi , gwiazdy ale także blogerzy ! Promowanie wizerunku jest bardzo popularnym zjawiskiem które wdziera się dosłownie wszędzie i nie ma w tym nic złego ...

3 komentarze:

 1. To okładka książki najczęsciej jest tym powodem dlaczego po nią sięgamy, prawda? Szczególnie jeżeli jest to autor, którego kompletnie nie znamy - czyli nie wiemy tak naprawdę na co go stać. Takie życie niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację . Ważne jest pierwsze wrażenie ... z pewnością wolisz podać rękę osobie która się uśmiecha , jest schludnie ubrana i ma czyste dłonie niż jakieś innej powiedzmy delikatnie mniej zadbanej ;))

   Usuń
 2. ale oczy miazgunia ! co zapomysl;]

  OdpowiedzUsuńSZABLON BY: PANNA VEJJS.